داستان باراد از تولید پشتی طبی شروع شد. صندلی هایی که بتوانند گودی کمر افراد در اندازه های مختلف را پر کنند و مانع از کمردرد شوند، محدود و بسیار گرانقیمت هستند چون افراد در اندازه های مختلف هستند و ارتفاع و گودی کمر افراد با یکدیگر متفاوت است. این مشکلات ایده طراحی و تولید پشتی طبی را در شرکت باراد ایجاد کرد. پشتی طبی که بتواند صندلی ها را بهینه کند و به کارکنان در کاهش کمردرد کمک نماید بدون اینکه کارفرمایان مجبور به خرید تجهیزات گرانقیمتی باشند.
در ابتدای کار شاید تولید محصولی که برای آحاد مردم شناخته شده نیست بر اساس قواعد بازار نبود اما ما با آمارهای بالای کمردرد و بیماری های اسکلتی عضلانی ناشی از نشستن های طولانی مدت و کاهش بهره وری سازمان ها روبرو هستیم. علی رغم هزینه های بالای فرهنگ سازی ، شرکت باراد توانست برای اولین بار در کشور با انجام تبلیغات آموزش محور در رسانه ها، آحاد مردم را با ضرورت نشستن های صحیح و استفاده از پشتی طبی تشویق نماید.
علی رغم تولید موفقیت آمیز پشتی طبی با کمک طراحان و صنعتگران و دریافت تاییدیه های علمی از این محصول ، امکان استفاده بهینه از این محصول به خاطر کوتاهی ارتفاع مانیتورها وجود نداشت چون افراد به خاطر کوتاهی مانیتورها قادر به تکیه دادن به پشتی طبی نبودند بدین ترتیب طراحی و تولید همه محصولات ارگونومیک مورد نیاز برای داشتن یک محیط کار تماما ارگونومیک در دستور کار واحد تحقیق و توسعه شرکت باراد قرار گرفت . امروزه این شرکت مفتخر است که با کیفیت ترین محصولات ارگونومیک از جمله انواع پشتی طبی، نگهدارنده ارگونومیک مانیتور( مانیتور استند، زیر مانیتوری، پایه متحرک مانیتور )، انواع به نشین، انواع زیرپایی و محافظ گردن را در سبد تولید خود دارد.
همراستا با تولید محصولات ارگونومیک، شرکت باراد ، ارتباط مداوم با دانشگاه را در جهت تزریق علم ارگونومی به شرکت و همچنین آموزش ارگونومی به کارکنان مشاغل مختلف درنظر داشته.
به امید روزی که همه هموطنان در محیطی مهربان با روان و جسم شان با حداکثر بهره وری برای آبادانی ایران عزیز بکوشند.