سلامت همه آفاق در سلامت توست       به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد
شرکت «پارس باراد خلاقان مبتکر»، بیش از یک دهه است در حوزه تولید محصولات ارگونومیک فعالیت می‌کند.
تحقیقات نشان داده وضعیت پوسچر بد منجر به عوارضی از جمله گردن درد، کمر درد، فرسایش مفاصل و دیسک‌ها و بروز مشکلات تنفسی و گوارشی می‌شود. با ارگونومیک کردن تجهیزات می‌توان از پیدایش این آسیب‌ها جلوگیری کرد. اینجا بود که «باراد» شکل گرفت و داستان خود را با تولید پشتی طبی صندلی آغاز کرد. در همان سال‌ها و از ابتدا «باراد» در کنار تولید، فعالیت‌های آموزش محور خود را در حوزه آموزش نشستن صحیح در رسانه‌ها شروع کرد و در کنار تولید، آموزش عمومی را هم در برنامه خود قرار داد.
بعد از ارگونومیک کردن پشتی صندلی‌ها و اصلاح پوسچر نشستن ایده‌آل، هنوز امکان استفاده بهینه از این پشتی‌ها وجود نداشت زیرا صندلی اصلاح شد اما سایر تجهیزات استاندارد نبودند، باراد فصل به فصل داستان خود را کامل کرد و مرحله به مرحله به سمت اصلاح و ارگونومیک کردن محیط کار پرداخت و تنظیم کننده مانیتور، پایه نگهدارنده لپ‌تاپ، مچی موس، زیرپایی دارای ماساژور، انواع پشتی‌ها و به ‌نشین‌های طبی را طراحی و تولید کرد.
مجموعه «باراد» تصمیم دارد لیست محصولات ارگونومیک خود را روز به روز گسترده‌تر کرده، تا جایی‌که تمام بخش‌های محیط زندگی و کار ارگونومیک شوند.
«باراد» در کنار تحقیق و توسعه‌ی محصولات، برنامه‌های آموزشی ارگونومی برای مجموعه‌ها و ارگان‌ها هم برگزار می‌کند، زیرا معتقد است با بهبود ارگونومی در کنار تضمین سلامتی پرسنل، بازدهی و بهره‌وری نیز افزایش می‌یابد.
بهبود، بهینه‌سازی و بهره‌وری با «باراد»