گروه به‌ نشین‌
گروه پشتی طبی
گروه زیرپایی
گروه محافظ گردن
گروه محافظ مچ
گروه نگهدارنده مانیتور

چرا پشتی طبی

پشتی طبی در واقع یک حمایت کننده برای عضلات کمر و پشت محسوب می شود. به طوری که پشتی طبی عضلات را از مسئولیت اضافی نگه داشتن و حمایت از ستون فقرات رها می کند.مزایای پشتی‌های طبی باراد

کار زیاد با کامپیوتر

امروزه بیشتر کارها در حال نشسته و با کامپیوتر انجام می گیرد و افراد در مسافرت های شهری و درون شهری در خودرو و یا وسایل نقلیه دیگرنشسته هستند.
اما بدن انسان برای نشستن های طولانی مدت متکامل نشده است به طوری که نشستن، فشار سه برابری، نسبت به ایستادن، به ستون فقرات وارد می کند و باعث ابتلا به کمردرد و آسیب به ستون فقرات می شود بنابراین ستون فقرات به حمایت نیاز دارد.

پشتی طبی، حمایت از عضلات و مهره‌های کمر

وقتی  روی صندلی می‌نشینید، وزن بدن به صندلی منتقل می‌شود و احسال راحتی می‌کنید اما هر چقدر تکیه کنید کمر در تماس با صندلی نیست و تکیه‌گاهی ندارد چون کمر به داخل دارای تو رفتگی است. یک پشتی طبی ارگونومیک گودی کمر را پر می‌کند و  وزن بدن به پشتی طبی منتقل می‌شود به طوری که فشار وارد بر عضلات و مهره‌های کمر کاهش می‌یابد.

پشتی طبی، باعث قرارگیری صحیح لگن و ستون فقرات  می‌شود

وقتی لگن به عقب می‌چرخد ، ستون فقرات به جلو خم می‌شود و به اصطلاح فرد قوز می‌کند در ابن حالت بیشترین فشار به عضلات و مهره‌های کمر وارد می‌شود و فرد دچار کمردرد و در طول زمان مبتلا به  بیماری‌های ستون فقرات از جمله فتق دیسک کمر، آرتروز، درد عصب سیاتیک و … خواهد شد.
یک پشتی طبی ارگونومیک پشت لگن مثل سد عمل می‌کند و مانع چرخش لگن می‌شود و ستون فقرات راست روی لگن قرار خواهد داشت یعنی بهترین حالت نشستن.

چرا نمی توانید بدون پشتی طبی درست بنشینید؟

هنگام نشستن عضلات کمر باید سخت کار کنند تا ستون فقرات را راست نگه دارند. در دراز مدت عضلات خسته می شوند و برای جبران این ضعف ، سر و گردن به جلو خم می شود و فرد دوباره قوز می کند. به این دلیل افراد نمی توانند طولانی مدت بدون پشتی طبی درست بنشینند.  پشتی طبی در واقع یک حمایت کننده برای عضلات کمر و پشت محسوب می شود. به طوری که پشتی طبی عضلات را از مسئولیت اضافی نگه داشتن و حمایت از ستون فقرات رها می کند.

طراحی ارگونومیک

پشتی طبی باراد به طور کامل گودی کمر را پر می کند اما در عین حال ضخامت آن در ناحیه کف صندلی  تنها 1 سانتی متر است. پشتی طبی نباید نشیمنگاه صندلی را اشغال کند در غیر اینصورت شانه ها و ران ها  از صندلی فاصله گرفته و حمایت نمی شوند و فرد دچار شانه درد و زانو درد خواهد شد.

استفاده از تیغه پلیمری ارتجاعی منطبق بر آناتومی ستون فقرات

 یک پشتی طبی ایده آل باید به قدری سفت باشد تا مانع از گردش لگن به عقب و صاف شدن گودی کمر گردد که این مسئولیت را پشتی های طبی خیلی نرم نمی توانند ایفا کنند و در عین حال تا اندازه ای نیز نرم باشد تا کاربر از استفاده از آن احساس راحتی و رضایت داشته باشد.

مچی موس

--
خرید محصول