گروه به‌ نشین‌
گروه پشتی طبی
گروه زیرپایی
گروه محافظ گردن
گروه محافظ مچ
گروه نگهدارنده مانیتور

چرا زیرپایی

قلب دومتـــان را روی زمیــن رهـــا نکنید!مزایای استفاده از زیرپایی

چرا باید از زیرپایی ارگونومی استفاده کنیم.

اگر چه که شاید شما کار فیزیکی سختی انجام نمی دهید اما نشستن طولانی مدت پشت میز کار می تواند فشار بسیار زیادی روی بدن  تحمیل کند. اگر بخواهیم حساب کنیم میزان ساعاتی که در یک وضعیت ثابت می نشینیم حداقل ۴۰ ساعت در هفته، ۱۶۰ ساعت در ماه و ۱۹۲۰ ساعت در هر سال است اما استفاده از ابزاری ساده مثل زیرپایی می تواند ناراحتی و فشار فیزیکی ناشی از نشستن پشت میز کار را کاهش دهد. 

جلوگیری از کمردرد

نشستن درست برای جلوگیری از کمردرد و آسیب به ستون فقرات اولین دلیلی است که باید از زیرپایی استفاده کنید.

اولین کاری که برای درست نشستن باید انجام دهید این است که ارتفاع صندلی تان را با ارتفاع میز هماهنگ کنید به طوری که دست مماس بر میز و با زاویه بین 90 تا 110 درجه قرار گیرد. امکان دارد به خاطر  بلندی  صندلی، پاهایتان آویزان شود. بدون زیرپایی، وزن پا باعث کشیدگی مفصل ران می شود به طوری که لگن به عقب چرخیده و گودی کمر را افزایش می دهد. افزایش بیش از حد گودی کمر فشار بسیار زیادی بر روی دیسک های کمر وارد می کند که باعث کمردرد و فتق دیسک کمر می شود. همانطور که می دانید تغییر انحنای گودی کمر، به دیسک های کمر فشار زیادی وارد می کند و باعث کمردرد و آسیب به ستون فقرات و ابتلا به دیسک کمر می شود.  زیرپایی با قابلیت تنظیم ارتفاع اینجا به کمک تان می آید به طوری که می توانید پاهایتان را راحت، در ارتفاع موردنظر ، روی آن بگذارید و وزن پا را مهار کنید .

کاهش فشار وارد بر پشت زانوها و ران ها

اگر هنگام نشستن پاهایتان به زمین می رسد باز هم استفاده از زیرپایی  توصیه می شود چون استفاده از زیرپایی با کاهش فشار وارد بر پشت زانوها باعث افزایش جریان خون در پاها و جلوگیری از ایجاد لخته های خونی در رگ های پا می شود . واریس، ایسکمی، ورم پا و پادرد از علائم کاهش گردش خون در پاها می باشند.

حتی اگر زیرپایی شما ساده است و امکان حرکت پاها را ایجاد نمی کند باز هم در افزایش جریان خون در پاها موثر است چون استفاده از زیرپایی باعث کاهش فشار پشت ران ها و زانوها می شود.

بهبود گردش  خون در پاها

حرکت معمول عضلات، رگ ها را فشرده و خون را در امتداد رگ ها جریان می دهد به طوری که حرکت خون از بافت ها به قلب با کمک و فعالیت عضلات انجام می گیرد. در نشستن های طولانی مدت ، حرکت عضلات پا کاهش می یابد و خون در رگ ها انباشته می شود و رگ گشاد می گردد. آب از رگ های گشاد شده به بافت های اطراف تراوش می شود و پاها باد می کنند. این امکان وجود دارد که خون های انباشته شده به یک لخته خونی تبدیل شوند و با پمپاژ خون به سوی قلب، مغز و شش ها حرکت نموده و باعث سکته شوند.

استفاده از زیرپایی هایی که امکان حرکت پا ها و ماساژ پا را به شما می دهند بهترین گزینه هستند. استفاده از زیرپایی های ماساژور دار در کاهش خستگی پاها بسیار مفید هستند.

زیر پایی کلاسیک

--
خرید محصول

زیر پایی ماساژور کلاسیک

--
خرید محصول