به نشین ارتوپدی

کمک به نشستن راحت

هنگام نشستن بیشتر وزن بدن از مهره های کمر به استخوان های نشیمنگاهی و سپس به صندلی منتقل می شود و این در حالی است که این استخوان ها تنها با 8 درصد سطح صندلی در تماس هستند. می توانید تصور کنید روی یک نقطه کوچک چه فشاری وارد می شود؟ دقیقا به همین دلیل هنگام نشستن دچار درد نشیمنگاهی می شویم. اگر قدرت جابه جا شدن نداشتیم این فشار می توانست در عرض 10 تا 15 دقیقه باعث بسته شدن مویرگ ها و عدم تغذیه و اکسیژن رسانی به سلول ها گردد و پوست و عضلات را تخریب کند. این همان چیزی است که به آن زخم بستر می گویند و متاسفانه معلولین حرکتی با آن مواجه هستند.

استفاده از به نشین روی صندلی می تواند باعث تقسیم  یکنواخت  وزن روی صندلی شود بنابراین فشار وارد بر استخوان های نشیمنگاهی و بافت های زیر آن کاهش می یابد  و راحت تر می نشینید.

به نشین

کمک به درست نشستن

درست نشستن می تواند باعث افزایش اکسیژن رسانی به مغز، افزایش تمرکز، کاهش سطح استرس، بهبود سیستم ایمنی بدن، بهبود هضم ، بهبود خلق و خو و افزایش اعتماد به نفس گردد.

نشستن اشتباه به ستون فقرات فشار زیادی وارد می کند ، از آنجایی که طناب عصبی نخاعی درون ستون فقرات محافظت می شود ، فشار وارد بر ستون فقرات به عصب نخاعی نیز فشار وارد می کند. طناب عصبی نخاعی  ارتباط بین مغز با  اندام های بدن را برعهده دارد و فشار وارد بر آن ، عملکرد اعضا بدن را تضعیف می کند.

کاهش فشار بر ستون فقرات

چگونه درست بنشینیم؟

    استفاده از به نشین کمک می کند درست بنشینید. نشستن درست با کاهش فشار وارد بر ستون فقرات از کمردرد و فتق دیسک کمر جلوگیری می کند.

روی به نشین راست و مستقیم بنشینید. به جلو خم نشوید، شانه هایتان را به عقب بکشید به طوری که لاله گوش پشت شانه ها قرار گیرد.

کاهش درد در افراد مبتلا به التهاب و شکستگی دنبالچه

نشستن در افرادی که دچار التهاب و شکستگی دنبالچه هستند بسیار دردناک است . شکستگی دنبالچه می تواند براثر زمین خوردن اتفاق بیفتد. بارداری و تولد نوزاد و همچنین نشستن های طولانی مدت و اشتباه می تواند دنبالچه را دردناک سازد. اگر دچار درد و التهاب دنبالچه هستید، به نشین را در مرکز نشیمنگاه صندلی قرار دهید. طوری روی به نشین بنشینید که دنبالچه تان در مرکز به نشین یعنی در حفره داخلی آن قرارگیرد تا هنگام نشستن هیچ فشاری روی دنبالچه نباشد.

شکستگی دنبالچه

کاهش درد دنبالچه در دوران بارداری

در دوران بارداری سر جنین فشار زیادی به دنبالچه وارد می کند به این دلیل که دنبالچه درست پشت رحم قرار دارد. همانطور که جنین بزرگتر و بزرگتر می شود فشار وارد بر دنبالچه بیشتر می شود به طوریکه مادران باردار اغلب دچار درد دنبالچه هستند.

یکی دیگر از عوامل درد دنبالچه در دوران بارداری هورمون ها هستند . در این دوران هورمون هایی در بدن آزاد می شوند که سبب شل شدن رباط ها می شوند. شل شدن رباط ها عبور جنین از لگن و معجزه تولد را امکان پذیر می کند. رباط ها به استخوان ها متصل هستند . شل شدن رباط ها در لگن اجازه می دهد دنبالچه بیش از معمول حرکت کند و دچار التهاب و درد گردد. بهترین راه برای کاهش درد دنبالچه در دوران بارداری هنگام نشستن ، استفاده از به نشین ارینگ یا ارتوپدی است . استفاده از به نشین برای نشستن راحت بعد از زایمان نیز توصیه می شود.

نشستن بعد از زایمان

جلوگیری از بیماری های پروستات

یکی از دلایل افزایش آمار ابتلا به سرطان پروستات در کشورهای پیشرفته، نشستن های طولانی مدت است به طوری که از هر 6 مرد یک نفر مبتلاست .

نشستن فشار زیادی روی پروستات وارد می کند که می تواند به درد و بیماری های پروستات حتی سرطان بیانجامد .  نشستن روی به نشین های ارتوپدی ارگونومیک جهت کاهش فشار وارد بر پروستات مناسب می باشد.

کاهش فشار وارد شده بر پروستات

پیشگیری و درمان  هموروئید

   دلایل مختلفی می تواند به هموروئید بیانجامد اما دلیل اصلی ابتلا به هموروئید استرس بیش از حد و فشار روی رکتوم (انتهای روده بزرگ) است. بارداری، یبوست، چاقی و مخصوصا نشستن های طولانی مدت می تواند دلیل ابتلا به هموروئید باشد.

استفاه از به نشین می تواند با کاهش فشار وارد بر رکتوم از هموروئید پیشگیری کند و در صورت ابتلا به آن، درد را هنگام نشستن کاهش دهد و به فرایند درمان کمک نماید.

به نشین ارگونومیک ارتوپدی