تاکید به استفاده از پشتی طبی بخش مهمی از ارگونومی اداری را تشکیل می دهد و تمامی کارشناسان ارگونومی، پزشکان طب کار و ستون فقرات به استفاده از آن تاکید می کنند. نشستن فشار بسیار زیادی به کمر وارد می کند به همین دلیل صندلی اداری و اتومبیل باید گودی کمر را پر کند از آنجایی که اکثر صندلی ها فاقد این بخش حمایت کننده برای جلوگیری از کمردرد و فتق دیسک کمر هستند ، به استفاده از پشتی طبی توصیه می شود. در ادامه به تاکید منابع بین المللی برای استفاده از پشتی طبی اشاره شده است:

 بخشی از کتاب  مقدمه ای بر ایمنی و سلامتی در محیط کار ، موسسه بین المللی دوره های ایمنی کارنبوش ( nebush) ، صفحه ۲۳۷

پشتی طبی باراد

دپارتمان ایمنی و بهداشت حرفه  آمریکاOSHA 

نیز به استفاده از پشتی طبی تاکید می کند :

اوشا می گوید: راست یا کمی متمایل به عقب بنشینید به طوریکه کمر کاملا با پشتی طبی مناسب حمایت شود.

پشتی طبی باراد

در کنار توصیه های بین المللی ، مقامات بهداشتی ایران نیز در دستوالعمل ها به نحوه صحیح نشستن و استفاده از پشتی طبی تاکید  می کنند .

دکتر محمدرضا عزیزی مدیر آموزش سازمان نظام پزشکی با اشاره به اهمیت استفاده از صندلی‌های طبی برای کاهش آسیب به مهره‌های کمر و ستون فقرات، اظهار کرد: قوس پایین ستون فقرات یا همان لومبار به سمت جلو تحدب دارد و از پنج مهره تشکیل شده است. این ناحیه وزن تنه را تحمل کرده و کمردرد بیشتر در این محل احساس می‌شود و از آنجایی که اکثر صندلی‌ها فاقد قسمت حمایت‌کننده برای این ناحیه ستون فقرات هستند، استفاده از پشتی طبی توصیه می‌شود.

پشتی طبی باراد

 پشتی طبی چگونه از کمردرد و بیماری های ستون فقرات جلوگیری می کند؟

هنگام نشستن باید کاملا به صندلی تکیه دهید تا وزن بدن به صندلی منتقل شود و مهره ها و عضلات ستون فقرات از مسئولیت اضافی تحمل وزن خلاص گردند اما هر چقدر به صندلی تکیه دهید  گودی کمر هیچ تکیه گاهی ندارد چون کمر به داخل دارای تورفتگی است برای همین همیشه موقع نشستن کمردرد می شویم. یک پشتی طبی ارگونومیک گودی کمر را پر می کند و می توانید راحت و  بدون  کمردرد و با کاهش وزن بدن روی کمر بنشینید و کار کنید.

۲: کمترین فشار به دیسک های ستون فقرات وقتی وارد می شود که انحنای طبیعی ستون فقرات حفظ شود. پشتی طبی با قرار دادن لگن در وضعیت صحیح،   باعث  حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات  می شود  و کمک می کند درست بنشینید بنابراین فشار متوازنی بر دیسک کمر وارد می شود و از اختلالات ستون فقرات از جمله گوژپشتی، فتق دیسک کمر، آرتروز و … جلوگیری می گردد.

پشتی طبی باراد
پشتی طبی باراد

مزیت رقابتی پشتی طبی باراد

  • طراحی ارگونومیک

پشتی طبی باراد به طور کامل گودی کمر را پر می کند اما در عین حال ضخامت آن در ناحیه کف صندلی  تنها 1 سانتی متر است. پشتی طبی نباید نشیمنگاه صندلی را اشغال کند در غیر اینصورت شانه ها و ران ها  از صندلی فاصله گرفته و حمایت نمی شوند و فرد دچار شانه درد و زانو درد خواهد شد.

پشتی طبی باراد
  • استفاده از تیغه پلیمری ارتجاعی منطبق بر آناتومی ستون فقرات

 یک پشتی طبی ایده آل باید به قدری سفت باشد تا مانع از گردش لگن به عقب و صاف شدن گودی کمر گردد که این مسئولیت را پشتی های طبی خیلی نرم نمی توانند ایفا کنند و در عین حال تا اندازه ای نیز نرم باشد تا کاربر از استفاده از آن احساس راحتی و رضایت داشته باشد.

پشتی طبی باراد
  • استفاده از روکش بافت اسپیسر

جریان آزاد هوا در بافت اسپیسر، از ایجاد گرما و تعرق جلوگیری می کند و آسایش دمایی خوبی را برای کاربر فراهم می نماید.