ویروس کرونا باعث شده بیشتر مردم در خانه کار کنند. دورکاری چه تاثیری روی  پوسچر افراد (طرز قرار گیری بدن) می گذارد؟

از آنجایی که مسئولین بهداشتی در سرتاسر جهان از مردم می خواهند برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در خانه بمانند؛ بسیاری از مردم کار را در خانه شروع کرده اند. یک جراح ارتوپدی به فاکس نیوز می گوید: اگر چه که کار کردن با لباس راحتی و در خانه می تواند  مفرح باشد اما نبود یک فضای کاری از پیش تعریف شده می تواند روی پوسچر (طرز قرارگیری بدن) تاثیر بگذارد.

دکتر Rahul Shah جراح گردن و ستون فقرات به فاکس نیوز می گوید موضوعی که بیشتر مردم با آن روبرو هستند این است که آنها در منزل محل مناسبی برای کارکردن همچون محل کار خود ندارند به همین دلیل بدنشان در شرایط متفاوتی قرار می گیرد. همانطور که قبل از شیوع کرونا فضای کارتان را در محل کار برای راحتی بیشتر تنظیم می کردید، باید همین کار را در منزل نیز انجام دهید.

بر طبق نظریات Mayo Clinic حالت نادرست بدن، پوسچر نادرست، به روش های متفاوتی می تواند روی سلامتی شما تاثیر بگذارد و سبب سردرد، پشت درد، درد لگن، زانو درد و حتی پا درد شود. بر طبق Harward reviw on the topic شانه درد و سندرم گیرافتادگی شانه، درد فک، خستگی و مشکلات تنفسی نیز می تواند به دنبال پوسچر نادرست ایجاد شود. همچنین بی اختیاری ادرار، یبوست، هضم کند، سوزش معده از عوارض پوسچر نادرست می باشد.

  • در حال حاضر معلوم نیست چه زمانی به حالت قبل برمی گردیم.
  • بهترین کاری که می توانید انجام دهید تقلید محیط کارتان است.

دکتر Shah می گوید: از محیط کارتان بیاموزید. برای اینکه آنچه که برای بدنتان مطلوب بوده است، دوباره ایجاد گردد، سعی کنید از محیط کارتان تقلید کنید. یک مکان نرم تر یا سفت تر بر اساس آنچه که بدن تان در محل کار به آن عادت دارد پیدا کنید. برای مثال اگر شما روی یک سطح سفت تر در محل کارتان می نشستید، اما در حال حاضر در منزل روی مبل نرم می نشینید و کار می کنید، بدن شما به طور متفاوتی عکس العمل نشان می دهد. گرایش طبیعی افراد این است که روی مبل یا تخت به سمت جلو خم می شوند. اگر شما نیز در این شرایط کار می کنید باید با آن بجنگید گاهی راست بنشینید و وضعیتتان را تغییر دهید. انجام حرکات کششی کمک کننده است. دکتر Shah نکات زیر را یادآور می شود:

  • فعال بمانید.

 بعضی افراد نمی دانند زمانی که دور از کار صرف حرکت دادن بدنشان می کنند تاثیر مستقیمی روی احساس بدنشان  در زمان نشستن و کارکردن  خواهد داشت. آنهایی که فعالند و ضربان قلبشان را در ساعات فارغ از کار بالا می برند، عضلات ریلکس و خستگی ناپذیری دارند.

  • سعی کنید بایستید.

اگر خودتان را در بیشتر ساعات روز نشسته می بینید. وضعیت تان را تغییر دهید و بایستید.

بسیاری از مردم خودشان را در یک وضعیت کاری تمام روز ثابت می بینند در حالی که روش دیگری که می تواند بسیار موثر باشد این است که هر نیم ساعت بین حالت نشسته و ایستادن تغییر وضعیت دهید. اگر شما این کار را انجام دهید و هر ۳۰ یا ۴۰ دقیقه یک وقفه در کارتان ایجاد کنید بسیار برای سلامتی تان مفید خواهد بود.

  • به طرز نشستن تان دقت کنید.

طرز نشستن تان موضوع مهم دیگری است. وقتی که می نشینید سرتان را بالا بگیرید و چانه تان نباید به سینه بچسبد. این وضعیت کمک می کند سر و شانه هایتان ریلکس باشند. چشم هایتان باید ۱۰ درجه دور از خط افق قرار بگیرند. در این وضعیت شانه هایتان استراحت خواهند کرد و آرنج تان در زاویه ۹۰ درجه قرار می گیرد.

ترجمه از فاکس نیوز

مطالب مرتبط